Amerikaanse senator wil Mulan van Disney+: “witwassen van genocide”
:quality(80)/https%3A%2F%2Fwww.want.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2020%2F09%2FMulan.jpg)
Nu Mulan op het punt staat om uitgebracht te worden in China, zwelt de kritiek aan. Niet alleen hier, maar ook in de Verenigde Staten.
De Disney remake van Mulan is al een week bij ons te zien en gaat binnenkort in première in China. Die release zorgt voor flink wat ophef. Eerder ging het al om de woorden van de hoofdrolspeelster Yifei Liu over Hong Kong, maar nu ligt ook Disney zelf onder vuur.
Mulan is opgenomen in Xinjiang
Mulan is voor een deel opgenomen in de Chinese provincie Xinjiang. Daar worden volgens mensenrechtenorganisaties Oeigoeren slecht behandeld en hun rechten geschonden. Zo zijn er werkkampen waar Oeigoeren die opgepakt worden dwangarbeid moeten verrichten. De Chinese overheid noemt deze ‘onderwijscentra’. Juist bij een film die gaat over het strijden voor vrijheid, is het natuurlijk tegenstrijdig dat die in zo’n provincie wordt opgenomen.