Deze tweehonderd websites, apps en boeken moet je als ontwerper kennen

Ben jij een grafisch ontwerper of wil je er één worden? Dan zul je je in ontzettend veel verschillende onderwerpen moeten verdiepen. Dingen zoals fotografie, typografie, wireframen en iconen moet je allemaal iets vanaf weten. Maar hoe kom je aan al deze informatie? Je kunt naar een school gaan waar ze je een aantal van deze dingen kunnen leren. Maar op het internet staat alles wat je nodig hebt. Je moet alleen even weten waar je moet zoeken. En als je dat nou niet weet dan helpen wij je graag een handje.

De onderstaande tweehonderd websites, apps en boeken hebben allemaal betrekking op ontwerpers. Wil je met Photoshop aan de slag? Check dan het kopje Photoshop. Moet je website er strak uitzien? Check dan de Responsive Web Design-websites. Zo zijn er voor elk onderdeel een aantal links die jou goed op weg kunnen helpen. Heb je zelf nog goede websites gevonden die er niet tussen staan? Laat het ons weten.

Fotografie

Want-Fotografie

 
Gratis

Unsplash – https://unsplash.com/

Picjumbo – http://picjumbo.com/

Gratisography – http://www.gratisography.com/

Superfamous – http://superfamous.com/

Little Visuals – http://littlevisuals.co/

Slit Shire – http://splitshire.com/

Pixabay – http://pixabay.com/

I’m Free – http://www.imcreator.com/free

New Old Stock – http://nos.twnsnd.co/

Function Free Photos – http://wefunction.com/category/free-photos/

Paul Jarvis Free Photos – http://pjrvs.com/a/photos

Zoomy Images – http://zoomyimages.com/

Betaald

Dollar Photo Club – http://nl.dollarphotoclub.com/

Compfight – http://compfight.com/

Stocksy – http://www.stocksy.com/

Placeit Product Shots – https://placeit.net/#!/stages/325

iStockphoto – http://www.istockphoto.com/

Offset – http://www.offset.com/

Corbis – http://www.corbisimages.com/

Typografie

Okay Type – http://okaytype.com/hello/friend

Typekit – http://okaytype.com/hello/friend

My Fonts – http://www.myfonts.com/

Fonts – http://www.fonts.com/

Font Squirrel – http://www.fontsquirrel.com/

Da Font – http://www.dafont.com/

Google Fonts – http://www.google.com/fonts

1001 Free Fonts – http://www.1001freefonts.com/

Lost Type Co-op – http://www.losttype.com/

Ico Moon – https://icomoon.io/

Prototype-tools

InVision – http://www.invisionapp.com/

Mockupr – http://mockupr.com/

Flinto – https://www.flinto.com/

Flinto Icon Strike! – https://www.flinto.com/strike

Webflow – https://webflow.com/

Mockuuups – http://www.mockuuups.com/

Red Pen – https://redpen.io/

Wireframen

Moqups – https://moqups.com/

Wireframe.cc – https://wireframe.cc/

Mockflow – http://www.mockflow.com/

Mockingbird – https://gomockingbird.com/

Flair Builder – http://flairbuilder.co/

Balsamiq – http://balsamiq.com/products/mockups/

Axure – http://www.axure.com/

Justinmind – http://www.justinmind.com/

UX Pin – http://www.uxpin.com/

Prototype ontwikkelen

Mixture – http://mixture.io/

Flinto – https://www.flinto.com/

Gridset – https://gridsetapp.com/

Marvel – https://marvelapp.com/

Webflow – https://webflow.com/

Red Pen – https://redpen.io/

Proto – https://proto.io/

Iconii – http://iconii.com/

Invison – http://www.invisionapp.com/

Macaw – http://macaw.co/

Froont – http://froont.com/

Responsive Web Design

Responsive.is – http://responsive.is/typecast.com

Gridpak – http://gridpak.com/

Responsive Nav – http://responsive-nav.com/

Off Screen Navigation – http://tympanus.net/Development/MultiLevelPushMenu/#

Responsive Web Design Test – http://designmodo.com/responsive-test/

Media Queries – http://mediaqueri.es/

Foundation by Zurb – http://foundation.zurb.com/

Jetstrap – https://jetstrap.com/

Webflow – https://webflow.com/

Gridset – https://gridsetapp.com/

BrowserStack – http://www.browserstack.com/

Sassaparilla – http://sass.fffunction.co/

Sidebar Transitions – http://tympanus.net/Development/SidebarTransitions/

Dimensions (Chrome extensie) – https://chrome.google.com/webstore/detail/dimensions-legacy/hdmihohhdcbejdkidbfijmfehjbnmifk?hl=en

Responsive Grid System – http://responsive.gs/

Kleuren

Want-Kleuren

 
0 to 255 – http://www.0to255.com/

Colour Lovers – http://www.colourlovers.com/

Brand Colors – http://brandcolors.net/

Adobe Kuler Color Wheel – https://color.adobe.com/create/color-wheel/

Color Scheme Designer – http://paletton.com/

Hex to RGB Converter – http://hex.colorrrs.com/

Coeure – https://www.coleure.com/

Colllor – http://colllor.com/

CSS

Animate.css – http://daneden.github.io/animate.css/

CSS3 Animation Cheat Sheat – http://www.justinaguilar.com/animations/index.html

Can I Use? – http://caniuse.com/

Animation Fill Code – http://animationfillcode.com/

Pure – http://purecss.io/

HTML5

HTML5 Please – http://html5please.com/

Can I Use? – http://caniuse.com/

JavaScript/ jQuery

Unheap – http://www.unheap.com/

Touchy Js – http://touchyjs.org/

FitText – http://fittextjs.com/

Touche.js – http://benhowdle.im/touche/

Cortado.js – http://benhowdle.im/cortado/

FlickFeed – http://benhowdle.im/flickfeed/

Heisenburg.js – http://heisenbergjs.github.io/heisenberg/

Pickadate.js – http://amsul.ca/pickadate.js/

Lettering.js – http://letteringjs.com/

Freetile – http://yconst.com/web/freetile/

Backstretch – http://srobbin.com/jquery-plugins/backstretch/

Hook – http://usehook.com/

Echo JS – http://www.echojs.com/

Up to date – http://uptodate.frontendrescue.org/

Gratis Photoshop bestanden

PSDS.co – http://www.officialpsds.com/

Fribbble – http://fribbble.com/

Premium Pixels – http://www.premiumpixels.com/

Teehan+Lax iOS 7 Gui PSD (iPhone) – http://www.teehanlax.com/tools/iphone/

Teehan+Lax iOS 7 Gui PSD (iPad) – http://www.teehanlax.com/tools/ipad/

iPhone Mockuuups – http://www.mockuuups.com/

Freebiesbug – http://freebiesbug.com/

Marvel – https://marvelapp.com/resources/

Ui Space – http://uispace.net/

DB Freebies – http://dbfreebies.co/

365 PSD – http://365psd.com/

Pixel Buddha – http://pixelbuddha.net/

Iconen

Want-Iconen

 
Other Icons – http://othericons.madebysource.com/

Batch – http://adamwhitcroft.com/batch/

Icon Sweets – http://iconsweets.com/

Ico Moon – https://icomoon.io/

Flat Icon – http://www.flaticon.com/

The Noun Project – http://thenounproject.com/

Perfect Icons – http://perfecticons.com/

Afbeeldingen verkleinen

Tiny Png – https://tinypng.com/

JPEGmini – http://www.jpegmini.com/

ImageOptim – https://imageoptim.com/

Photoshop Tools

Mac Rabbit Slicy – http://macrabbit.com/slicy/

Renamy – http://macrabbit.com/slicy/

Blendme.in – http://blendme.in/

Legal

Want-Legal

 
Andrew Clarke’s Contract Killer – http://stuffandnonsense.co.uk/projects/contract-killer/

Proper App – http://properapp.com/

iubenda – http://www.iubenda.com/en

Inspiratie

Siteinspire – http://www.siteinspire.com/

Land Book – http://land-book.com/

Awwwards – http://www.awwwards.com/

The Best Designs – https://www.thebestdesigns.com/

Dribbble – https://dribbble.com/

Behance – https://www.behance.net/

Niice – https://niice.co/

One Page Love – http://onepagelove.com/

Hosting

Propagated yet? – http://propagatedyet.com/

Instant Domain Search – https://instantdomainsearch.com/

Domainr – https://domainr.com/

Job nodig?

Crew – http://www.pickcrew.com/

Juiicy – https://juiiicy.com/

Dribble Jobs – https://dribbble.com/jobs

Authentic Jobs – http://www.authenticjobs.com/

Workfu – http://www.workfu.com/

Onsite – http://onsite.io/

Kaarten

Want-Kaarten

 
Mapbox – https://www.mapbox.com/

Leaflet – http://leafletjs.com/

Google Map Builder – http://mapbuildr.com/

Snazzy Maps – http://www.snazzymaps.com/

Online Lessen

Treehouse – http://teamtreehouse.com/

Dev.Opera – http://dev.opera.com/web

Steer – https://www.steer.me/

Lynda – http://www.lynda.com/

Codeacademy – http://www.codecademy.com/#!/exercises/0

Code School – https://www.codeschool.com/

Udacity – https://www.udacity.com/

Podcasts

The Freelance Web – http://www.thefreelanceweb.com/

Unfinished Business – http://www.unfinished.bz/

Happy Monday – http://www.happymondaypodcast.com/

Boagworld – https://boagworld.com/show/

Shop Talk Show – http://shoptalkshow.com/

The Back to Front Show – http://backtofrontshow.com/

The Big Web Show – http://www.zeldman.com/category/the-big-web-show/

Upfront Podcast – http://upfrontpodcast.com/

The Industry – http://theindustry.cc/category/podcast/

Iterate – http://www.imore.com/iterate

Communities

Designer News – https://news.layervault.com/

Designers Talk – http://www.designerstalk.com/forums/

Quora – https://www.quora.com/

Stack Exchange – http://stackexchange.com/sites

Reddit/ Design – http://www.reddit.com/r/Design/

Reddit/ Web Design – http://www.reddit.com/r/web_design

Schrijven

Want-Schrijven1

 
Medium – https://medium.com/

Svbtle – https://svbtle.com/

Ghost – https://ghost.org/

WordPress – https://nl.wordpress.com/ en http://www.wordpress.org/

Squarespace – http://squarespace.com/

Spreken in het openbaar

Speaking.io – http://speaking.io/

Mark Boulton’s Tips – http://markboulton.co.uk/journal/speakingtips

On Speaking by Brad Frost – http://bradfrost.com/blog/post/on-speaking/

Public Speaking for the (formerly) terrified by Rachel Andrew – http://www.rachelandrew.co.uk/archives/2012/05/02/public-speaking-for-the-formerly-terrified/

10 Kick ass presentation techniques (Treehouse) – http://blog.teamtreehouse.com/10-kick-ass-presentation-techniques

Suggestions for Speakers by Frank Chimero – http://frankchimero.com/blog/suggestions-for-speakers/

The best advice on public speaking by Ladies in Tech – http://ladiesintech.com/the-best-advice-on-public-speaking/

You’re paying to speak by Remy Sharp – https://remysharp.com/2014/03/07/youre-paying-to-speak

Simpelweg handig

Copy Paste Character – http://copypastecharacter.com/

JustDelete.me – http://justdelete.me/

What’s my UDID? – http://whatsmyudid.com/

Shapecatcher – http://shapecatcher.com/

UI Names – http://uinames.com/

UI Faces – http://uifaces.com/

UI Blurbs – http://uiblurbs.com/

Density Converter – http://density.brdrck.me/

LayerVault – https://layervault.com/

Nice Entity – http://nice-entity.com/

PlaceIMG – http://placeimg.com/

Lorempixel – http://lorempixel.com/

Boeken

Want-Boeken

 
Grid Systems in Graphic Design – amzn.to/1zfbwGn

HTML & CSS: Design and Build Web Sites – amzn.to/1CvzdjY

How to be a Graphic Designer, Without Losing Your Soul – amzn.to/1xI3ryj

The Shape of Design – http://shapeofdesignbook.com/

A Practical Guide to Designing for the Web – http://www.fivesimplesteps.com/products/a-practical-guide-to-designing-for-the-web

Hardboiled Web Design – https://shop.smashingmagazine.com/hardboiled-web-design.html

Designing for the web (Free) – http://designingfortheweb.co.uk/

Smashing Book #4 – https://shop.smashingmagazine.com/smashing-book-4-new-perspectives-on-web-design.html

The Geometry of Type – amzn.to/1ztLWCx

Insites: The Book – amzn.to/1vjZJFk

Don’t Make Me Think – amzn.to/1zR9kaN

Above the Fold – amzn.to/1AE3avY

Design is a Job – http://www.abookapart.com/products/design-is-a-job

Thinking with Type, Second Revised and Expanded Edition: A Critical Guide for Designers, Writers, Editors and Students – amzn.to/1x05I6i

The Visual Display of Quantitative Information – amzn.to/1zRb9o7