Android helpt je met terugvinden van spullen die je altijd kwijt bent

Apps Jeroen Kraak Vandaag
Leestijd: 2 minuten

Er zijn spullen in je huis die je altijd kwijt bent. Uiteindelijk vind je ze weer terug, maar het is altijd gedoe. Gelukkig biedt Android je een oplossing om ze veel makkelijker terug te vinden. Hiervoor hoef je geen tracker te kopen, want de functie onthoudt waar je spullen liggen.

Android krijgt binnenkort een extra optie in Find Hub. Naast dat je jouw trackers terug kunt vinden, kun je straks ook onthouden waar spullen zonder tracker liggen.

De nieuwe functie in Android om je spullen terug te vinden

De nieuwe functie in Android werkt via Google Gemini. Je kunt dan zeggen: “Hé Google, onthoud dat ik mijn sleutel op tafel heb gelegd.” Vervolgens is de informatie te vinden in Find Hub. Wanneer je jouw sleutel weer terug wil vinden, kun je het aan Gemini vragen of gewoon Find Hub openen.

Find Hub is langzaam steeds uitgebreider geworden. Waar het eerst alleen mogelijk was om zoekgeraakte Android-apparaten te vinden, kun je er nu veel meer mee. Zo is het mogelijk om realtime een locatie te delen. Ook helpt het je met het terugvinden van zoekgeraakte bagage. Maar nu kun je er dus ook spullen in opslaan waar geen tracker aan zit. Dat is bijvoorbeeld een groot verschil met de Zoek mijn-app van Apple, waarin dat niet kan.

Google Gemini kan je flink wat geld besparen met deze AI-functies
Gemini. (afbeelding: Unsplash / Rubaital Azad)

Heb je er wel wat aan?

De functie is leuk, maar er ligt wel een verantwoordelijkheid bij jezelf. Je zal elke keer tegen je smartphone moeten zeggen waar je jouw spullen neerlegt. Als je dat vergeet, schiet het niet heel veel op. Het is dus vooral een functie die geschikt is voor spullen die je niet vaak meeneemt en die meestal op dezelfde plaats blijven liggen.

Voor je sleutels is het beter om gewoon een tracker te gebruiken. Die hoeft overigens niet heel duur te zijn en is een investering die je er ook weer makkelijk uithaalt.

Foutje gezien? Mail ons. Wij zijn je dankbaar.

Jeroen Kraak
Geschreven door Jeroen Kraak

Jeroen Kraak (1988) is hoofdredacteur van WANT. Na zijn studie journalistiek en werk voor magazines als Quote en Panorama ontdekte hij dat zijn hart sneller klopt van technologie. Hij schrijft en denkt dagelijks over Apple, Samsung, Sony, smartphones, apps, gadgets, AI en alles wat tech slimmer of leuker maakt. Zijn televisie gebruikt hij niet alleen voor Disney+ en Netflix: Jeroen speelt ook graag de nieuwste Nintendo-, PlayStation- en Xbox-games.

Onderwerpen