Apple kondigt nieuw evenement aan: dit gaat het allemaal presenteren

Smart Home Jeroen Kraak Vandaag, 
Leestijd: 2 minuten

Dat Apple werkt aan smart home-producten weten we al jaren, maar op 13 oktober gaan we eindelijk zien welke koers het bedrijf daarin wil varen. Het gaat een flink aantal nieuwe producten presenteren.

Maar wat mag je precies verwachten tijdens het evenement? Hier komt alvast een voorproefje van onze verwachtingen.

Apple evenement over smart home

De afgelopen dagen en weken is er flink wat nieuws naar buiten gekomen over verschillende smarthomeproducten die Apple wil uitbrengen. Nu weten we eindelijk precies wanneer. Hoewel er geruchten waren over een evenement op 13 oktober, is dit nu door Apple bevestigd.

Dit evenement staat geheel in het teken van het smarthome. Natuurlijk komen daarin vertrouwde apparaten van Apple aan bod. Zo zullen we nieuwe versies zien van de HomePod mini en Apple TV. De belangrijkste troef is dat deze op nieuwe chips draaien die Siri AI kunnen ondersteunen, waardoor ze beter bestuurbaar zijn.

Ook komt er een geheel nieuw gadget: een smarthomehub. Het is een apparaat waarmee je makkelijk je hele huis moet kunnen aansturen. Volgens de geruchten is dit een soort vierkante iPad die op een speakerbasis is geplaatst. Opvallend genoeg heeft deze geen batterij en moet hij dus altijd met een stopcontact verbonden zijn. Op deze hub zitten verschillende Apple-apps en functies, zoals FaceTime voor gesprekken en de Kalender om al je afspraken in de gaten te houden.

Producten van andere producenten

Opvallend genoeg komen er ook producten van andere merken aan bod. Apple werkt voor smarthomegadgets volgens de geruchten ook samen met verschillende andere producenten. Zo worden een aantal producten samen met LG ontwikkeld. Het bedrijf komt onder andere met een slim slot, een videodeurbel en een slimme thermostaat.

Overigens lijkt LG niet het enige bedrijf te zijn waarmee Apple samenwerkt aan smarthomeproducten. De laatste berichten wijzen erop dat Apple met meerdere externe producenten wil werken om zijn nieuwe ecosysteem uit te breiden.

Foutje gezien? Mail ons. Wij zijn je dankbaar.

Jeroen Kraak
Geschreven door Jeroen Kraak

Jeroen Kraak (1988) is hoofdredacteur van WANT. Na zijn studie journalistiek en werk voor magazines als Quote en Panorama ontdekte hij dat zijn hart sneller klopt van technologie. Hij schrijft en denkt dagelijks over Apple, Samsung, Sony, smartphones, apps, gadgets, AI en alles wat tech slimmer of leuker maakt. Zijn televisie gebruikt hij niet alleen voor Disney+ en Netflix: Jeroen speelt ook graag de nieuwste Nintendo-, PlayStation- en Xbox-games.