Deze lader laadt je auto in 5 minuten op van 10 naar 70 procent
BYD is een van de bekendere Chinese automerken. Het merk timmert hard aan de weg en verkoopt ook in Nederland steeds meer elektrische auto’s. Gek is dat niet, want recent bleek dat Nederlanders steeds positiever kijken naar Chinese elektrische auto’s. Steeds vaker zijn we geneigd zo’n auto te kopen, onder meer omdat ze vaak relatief goedkoop zijn in vergelijking met Europese modellen.
Wie wel eens met een elektrische auto heeft gereden, weet dat opladen tijd kan kosten. Zeker als je thuis een langzame oplader gebruikt. Snelladers die je bijvoorbeeld langs de snelweg ziet, doen dat sneller, maar BYD moet gedacht hebben dat dat nog niet snel genoeg is.
In 9 minuten van 10 naar 97 procent
Het bedrijf heeft namelijk in Hoofddorp de eerste zogenoemde Flash Charger van Nederland onthuld. Die snellader kan een elektrische auto in 5 minuten van 10 naar 70 procent opladen. In 9 minuten slaagt de lader erin een auto op te laden van 10 naar 97 procent. Als je accu zo goed als leeg is, kun je dus binnen tien minuten weer onderweg zijn met een zo goed als volle accu.
De laadpaal heeft een piekvermogen van 1500kW. Dat is veel meer dan snelladers op dit moment over het algemeen hebben. Om het vermogen te kunnen leveren, heeft de Flash Charger een geïntegreerde stroomopslag. Door die opslag is de lader bovendien minder afhankelijk van een zware aansluiting op het energienet, schrijft e-Drivers.com.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.want.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F10%2F1-pc.jpeg)
Auto die laadsnelheid kan gebruiken kost meer dan 100.000 euro
Er is op dit moment nog maar één elektrische auto op de markt die de snelheid van de Flash Charger van BYD ondersteunt: de Denza Z9GT. Denza is een merk van BYD zelf en de auto kost je minimaal 117.190 euro. Geen instapmodel dus. De Z9GT kan ook bij al bestaande snelladers erg snel laden.
BYD stelt de Flash Charger open voor automobilisten die een elektrische auto van een ander merk hebben. Daardoor kunnen andere merken hun auto’s ook geschikt gaan maken voor de snelle laders. Het is de bedoeling dat er in Nederland zeventig Flash Chargers komen. In heel Europa wil BYD in totaal zo’n 3000 supersnelle laders gaan plaatsen.
Peugeot-moederbedrijf wil méér ingenieurs aannemen, ondanks moeilijke tijden
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.want.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F07%2FJoost-ter-Bogt-WANT-1.jpeg)