Duitse drone zet nieuw snelheidsrecord neer en is ideaal voor luchtafweer

Gadgets Jeroen Kraak Vandaag
Leestijd: 2 minuten

In de oorlog tussen Oekraïne en Rusland zien we hoe belangrijk drones tegenwoordig zijn op het slagveld. Met de apparaten kan Oekraïne aanvallen uitvoeren die ver op Russisch grondgebied plaatsvinden.

Maar drones kunnen ook worden gebruikt als luchtafweer. Een nieuwe Duitse drone kan daarbij helpen en die heeft het snelheidsrecord onofficieel verbroken.

Duitse drone haalt snelheid van 699 kilometer per uur

De drone is van het Duitse Quantum Systems Group en heeft tijdens een interne test een snelheid van 699 kilometer per uur behaald. Doordat dit intern was, telt het niet als officieel wereldrecord, maar volgens het bedrijf heeft een batterij-elektrische drone nog nooit sneller gevlogen. Het officiële wereldrecord staat nu namelijk op 657,59 kilometer per uur.

De drone heeft de toepasselijke naam Apex Recordhunter en is volledig elektrisch met vaste vleugels. Hij maakt gebruik van speciale V4Smart-batterijcellen die worden gemaakt door een dochterbedrijf van de Duitse autobouwer Porsche.

Drone ingezet voor luchtafweer

Deze drone is niet bedoeld om thuis mee te vliegen en is speciaal ontwikkeld voor de defensie-industrie. Door de hoge snelheid is hij ideaal als basis voor luchtverdediging om andere drones en mogelijk raketten uit te schakelen. Bovendien kunnen zulke onderscheppingsdrones goedkoper zijn dan normaal luchtafweergeschut. Het is dan ook niet gek dat Oekraïense ingenieurs hebben bijgedragen aan de ontwikkeling van deze drone. Het land heeft door de inval van Rusland ontzettend veel kennis over drones opgedaan.

Overigens is de snelheid niet het enige record dat het bedrijf wil breken. Het wil ook de hoogste snelheid neerzetten voor een drone met een laadvermogen van 500 gram. Daarnaast wil het ook de hoogste snelheid neerzetten voor een FPV-onderscheppingsdrone.

De ontwikkeling van drones gaat razendsnel. In december 2025 was het record nog 626 kilometer per uur, waarna het iets later naar de 659 kilometer per uur ging. Het lijkt dan ook voor de hand te liggen dat het nieuwe record niet lang stand zal houden.

Foutje gezien? Mail ons. Wij zijn je dankbaar.

Het beste wat tech en culture te bieden heeft 🚀

De laatste ontwikkelingen iedere vrijdag in je mailbox? WANT houdt je op de hoogte!

Onderwerpen