Bizarre elektrische auto maakt Pixar’s Cars werkelijkheid
Het bijzondere automerk Faraday heeft een nieuwe elektrische auto aangekondigd met een groot scherm. Echter zit het scherm niet aan de binnenkant.
Onze elektrische auto’s worden steeds vaker gevuld met grote schermen, maar wat Faraday met hun nieuwe FX Super One doet, is wel heel uniek. De elektrische familie-autowagen is geschikt voor families met kinderen, maar ook voor kinderen op straat. De FX Super One heeft namelijk een gigantisch scherm aan voorkant van de auto, waar bij normale auto’s een grill zit.
Je vraagt je misschien af wat je hier als eigenaar van de auto aan hebt. Je ziet precies niks van het scherm, maar die is dus bedoeld voor iedereen buiten de auto. Op het scherm wordt een avatar afgebeeld die aangestuurd wordt door AI. Je hebt dus een gezicht op de voorkant van je auto die verschillende emoties kan tonen. Daarmee komt de auto wel erg dicht in de buurt van de Cars-films.
Maar waarom in deze elektrische auto?
Volgens Faraday communiceert het AI-scherm met de buitenwereld. In plaats van zelf je middelvinger opsteken, kan het schermpje van je elektrische auto dat nu voor je doen. Oké, misschien is dat een gek voorbeeld – wat het scherm waarschijnlijk ook niet gaat doen – maar het gaat zeker reageren op voorbijlopende mensen.
De auto kan in verschillende configuraties gekocht worden, waaronder een zogenaamde GOAT editie. Deze versie komt met ‘zwevende’ gewichtloze stoelen met ventilatie, verwarming en tienpunts-massage waarin je helemaal onderuit kunt liggen. Faraday wil de gekke auto zowaar op de markt brengen, maar kan het nog niet garanderen. Wel valt de auto alvast te reserveren voor 100 dollar. De werkelijke prijs of andere specificaties van de FX Super One zijn nog niet bekend.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.want.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F07%2FFaraday-FX-Super-One-02.png)