Flitsmeister-gebruikers zijn woedend op de app door misleidende PR-stunt

Apps Jeroen Kraak Vandaag
Leestijd: 2 minuten

Flitsmeister heeft de woede op de hals gehaald van veel gebruikers. De app zei te gaan stoppen, maar dat bleek niet helemaal waar.

Het is even schrikken voor veel Flitsmeister-gebruikers. Klanten kregen een mail waarin stond dat de app gaat stoppen en ook op de website zei het bedrijf er een punt achter te zetten.

“Bedankt voor miljarden meldingen in de app. Samen legden we eindeloos veel kilometers af, stuurden we miljarden meldingen in de app en gingen we slimmer op weg. Vandaag zetten we er een punt achter. Waarom? Dat laten we nog even open”, is op de website te lezen.

Wat is er met Flitsmeister aan de hand?

De melding is zeer cryptisch en hoewel er afscheid lijkt te worden genomen, lijkt er ook nog het een en ander open te staan. Dat blijkt ook uit de woorden die eigenaar Jorn de Vries door verschillende media liet optekenen. “Wij en de app zijn nog in leven”, zegt hij tegen Tweakers, met de melding dat er rond de middag meer informatie naar buiten moet komen.

In de middag kwam dan uiteindelijk het verlossende woord. Flitsmeister stopt met het gebruik van de One, een apparaatje dat verkeersinformatie doorgaf zoals flitsers en files, net zoals de app dat laat zien op de smartphone. Dat heeft een goede reden, want tegelijkertijd introduceert Flitsmeister de DOT. Een nieuw apparaatje dat gebruikers kunnen koppelen aan de app, waardoor er verkeersinformatie wordt weergegeven zoals files en flitsers.

Flitsmeister-gebruikers zijn woedend op de app door misleidende PR-stunt
(Afbeelding: Flitsmeister)

Het nieuwe apparaat kan op je dashboard worden geplaatst en laad je op door middel van USB-C. Voor het gadget ben je 50 euro kwijt.

Woedende gebruikers

Uiteindelijk bleek dus dat gebruikers het bericht letterlijk moesten nemen, want DOT is Engels voor punt. De commotie heeft er uiteindelijk toe geleid dat Flitsmeister genoeg publiciteit heeft gekregen voor het nieuwe product.

Maar of klanten blij zijn met de mededeling zonder verdere uitleg, is maar de vraag. Verschillende gebruikers laten op het internet weten niet gediend te zijn van de actie en zeggen over te stappen naar alternatieven zoals Waze.

Foutje gezien? Mail ons. Wij zijn je dankbaar.

Het beste wat tech en culture te bieden heeft 🚀

De laatste ontwikkelingen iedere vrijdag in je mailbox? WANT houdt je op de hoogte!

Onderwerpen