Apple doet opvallende move en slaat iPhone 18 mogelijk over in 2026

Smartphones Jeroen Kraak Vandaag
Leestijd: 2 minuten

Apple lijkt dit jaar de iPhone 18 niet uit te brengen en dat is opvallend te noemen. Tot nu toe kwam het elk jaar met een basisversie van zijn smartphone.

Al jaren kondigt Apple in september vier iPhone-modellen aan: een basisversie, een Pro en Pro Max en een afwijkend model. Van die laatste zagen we de afgelopen jaren de mini, Plus en Air voorbijkomen. Toch lijkt 2026 anders te worden.

Apple lijkt dit jaar geen basisversie van zijn smartphone uit te brengen. Dat betekent dat de iPhone 18 pas veel later zal verschijnen.

Geen iPhone 18 in 2026

Het gerucht dat Apple geen iPhone 18 uitbrengt in 2026 wordt steeds hardnekkiger. In plaats daarvan zou het basismodel in het voorjaar van 2027 uit moeten komen.

Apple lijkt volgens de geruchten de iPhone-release over twee momenten uit te spreiden. Als eerste zullen de Pro en Pro Max uitkomen. Hierbij blijft de release gewoon in het najaar. Dat zou betekenen dat de iPhone 18 Pro en 18 Pro Max gewoon in september zullen verschijnen. Daarnaast gaan er voor dat evenement ook geruchten over de eerste opvouwbare iPhone.

Apple doet opvallende move en slaat de iPhone 18 over in 2026
De iPhone 17. (Afbeelding: Ruan Moleman / Want.nl)

De gewone iPhone 18 zal samen met de 18e en de iPhone Air 2 in het voorjaar van 2027 gelanceerd worden. Daarnaast lijkt Apple de iPhone 16 en 16 Plus ook voorlopig te blijven verkopen, waardoor het aan het einde van het jaar acht verschillende modellen aanbiedt. Hiermee kan het bedrijf langer oudere modellen verkopen, zonder dat die elkaar in de weg zitten.

Voordelen voor Apple

Daarnaast geven twee lanceringsmomenten van de iPhone 18-modellen volgens specialisten nog andere voordelen. Zo kan Apple problemen rondom de productie beter het hoofd bieden, doordat niet alles op één moment klaar hoeft te zijn. Ook geavanceerde technieken kunnen door de spreiding beter ontwikkeld worden en het is voordelig voor de financiële kwartalen. Zo zijn de inkomsten meer verspreid over het jaar.

Zoals gezegd zijn dit nog geruchten over de iPhone 18, maar deze nemen steeds verder toe. Desondanks lijken de ogen nu vooral gericht te zijn op de opvouwbare iPhone die waarschijnlijk dit jaar moet verschijnen, al zijn daarover de meningen verdeeld.

Volgens de geruchten heeft dit toestel een vouwloos 7,5-inch scherm aan de binnenkant en zou je hem open- en dichtdoen als een boek. Het model zelf is gemaakt van aluminium en titanium. De prijs zal ergens tussen de 1.800 en 2.500 dollar liggen.

Foutje gezien? Mail ons. Wij zijn je dankbaar.

Het beste wat tech en culture te bieden heeft 🚀

De laatste ontwikkelingen iedere vrijdag in je mailbox? WANT houdt je op de hoogte!

Onderwerpen