De iPhone 20 krijgt iets bijzonders, maar wordt nu al nageaapt

Apple Ruan Moleman Vandaag
Leestijd: 2 minuten

Apple sloeg de iPhone 9 over en sprong naar de iPhone X. De nieuwe smartphone had een compleet nieuw ontwerp, een nieuw soort scherm en een likje verf in de software. Het markeerde het begin van een nieuw tijdperk van de iPhone, wat zich volgend jaar weer gaat herhalen.

Apple is naar verluidt van plan om de iPhone 19 over te slaan en meteen naar de iPhone 20 door te stoten. Aangezien we 10 generaties verder zijn sinds de vorige keer dat Apple een nummer oversloeg, zijn de verwachtingen torenhoog. Volgens verschillende bronnen lijkt Apple die verwachtingen nu ook waar te maken door een compleet nieuw scherm te maken.

iPhone 20 krijgt een nieuw soort scherm

Om de mijlpaal te vieren, werkt Apple naar verluidt aan een scherm dat de hele voorkant van de iPhone 20 beslaat. Deze geruchten hebben we in het verleden vaker gehoord, maar volgend jaar lijkt het dus echt te gebeuren. Het scherm kruipt volgens de geruchten over de rand heen om zo een schermrandloze smartphone te maken. Wat Apple niet wil doen, is dingen op het scherm aan de zijkant afbeelden. En de naam? Liquid Glass Display natuurlijk.

Het scherm zou mogelijk ook alle FaceID-tech achter het scherm stoppen met alleen nog een klein rondje voor de selfiecamera, net als bij Android-smartphones. Echter zijn er ook claims die melden dat de iPhone 20 ook de camera achter het scherm stopt. Wij trekken dat echter in twijfel. De technologie is namelijk wel mogelijk, maar is niet ver genoeg ontwikkeld om echt goed te zijn. Toch hebben we het graag fout, want ook wij kijken met smart uit naar een iPhone met één groot scherm.

Gaat Oppo Apple nu al nadoen?

Het is geen geheim dat verschillende smartphoneboeren Apple maar al te graag nadoen. Specifiek in China zijn er veel merken te vinden die verschillende “Apple-trekjes” in hun software stoppen. Oppo, Vivo, Xiaomi en OnePlus maken zich daar allemaal schuldig aan. Vooral Oppo lijkt zich alvast klaar te maken voor een eigen versie van een Liquid Glass Display.

Volgens nieuwe geruchten werkt het bedrijf aan een scherm dat zo plat mogelijk is, met amper zichtbare hoeken. Het scherm zou moeten voelen alsof het boven de smartphone zweeft. Het is geen verrassing dat Oppo Apple snel volgt. Zodra fabrikanten van onderdelen nieuwe oplossingen hebben gevonden, wordt het vaak snel geïmplementeerd. Zo werd eerder dit jaar een nieuwe vouwbare display van Samsung getoond op CES 2026, en krijgen we later dit jaar een vouwbare iPhone.

Foutje gezien? Mail ons. Wij zijn je dankbaar.

Het beste wat tech en culture te bieden heeft 🚀

De laatste ontwikkelingen iedere vrijdag in je mailbox? WANT houdt je op de hoogte!

Onderwerpen