Je kunt met je Insta360 nu makkelijk 3D-werelden maken

Gadgets Joost ter Bogt Vandaag
Leestijd: 2 minuten

Je hebt vast al weleens door een opname van een fysieke wereld heen gemanoeuvreerd. Misschien wel de meest bekende manier om dit te doen is via Google Maps. Je typt een adres in en sleept er het gele mannetje naartoe. Vervolgens kun je om je heen kijken en jezelf van a naar b verplaatsen.

Zelf zulke werelden maken kan lastig zijn. Je hebt al snel ingewikkelde camera’s en software nodig om een 360 graden-wereld tot leven te wekken. Een nieuwe functie in de app van het Chinese Insta360 moet dat veranderen. Je hebt alleen een X6-, X5- of X4 Air-camera nodig.

Navigeer door je eigen wereld

Allereerst moet je een opname maken van maximaal twee minuten waarbij je op een speciale manier door een ruimte heen loopt. Als je opname klaar is, dan kun je in de app naar het nieuwe Spatial Capture-tabblad gaan, waarna je met een druk op de knop een 3D-wereld van je opname kunt maken.

Naar die wereld kun je vervolgens terugkeren via de app, waarna je er met het touchscreen van je smartphone doorheen kunt navigeren en om je heen kunt kijken. Dat laatste kun je doen met joysticks op je scherm, of met de gyroscoop in je telefoon. De ruimte kun je via de app ook direct delen met anderen, blijkt uit een video die wordt gedeeld door Android Authority.

Insta360 heeft een update uitgebracht van de Insta360-app. Met een nieuwe functie in die app kun je nu met een druk op de knop hele 360 graden-werelden creƫren.
(Bron: Insta360)

Niet direct beschikbaar in Nederland

De functie kan handig zijn als je makelaar bent en eenvoudig beelden wilt maken van huizen. Die 3D-wereld kun je vervolgens delen met potentiƫle kopers, zodat zij er zelfstandig doorheen kunnen lopen. Maar het kan bijvoorbeeld ook leuk zijn om de plek waar je op vakantie bent op te slaan, zodat je er later nog eens naar terug kunt keren.

Het enige nadeel van de functie is dat het een uur tot twee uur kan duren voor een 360 graden-wereld klaar voor gebruik is. Daarnaast kunnen we in Nederland niet direct gebruikmaken van Spatial Capture. Vooralsnog verschijnt de functie namelijk alleen in de Verenigde Staten.

GoPro blijft actiecamera’s maken ondanks overname door defensiebedrijf

Foutje gezien? Mail ons. Wij zijn je dankbaar.

Joost ter Bogt
Geschreven door Joost ter Bogt

Joost ter Bogt studeerde Journalistiek in Zwolle en ontdekte tijdens zijn stage bij NU.nl dat hij zich wilde specialiseren in tech. Na freelancewerk voor onder andere ANP en Bright schrijft hij nu voor WANT. Of het nu gaat om Google, Meta of Apple: Joost weet als geen ander wat er speelt bij big tech. Zijn liefde voor gadgets, technologie achter energievoorziening en ruimtevaart maakt hem een echte tech-duizendpoot.

Onderwerpen