Weer kampen Google Pixel-horloges met problemen
Recent schreven we al over problemen met de Google Pixel Watch. Er was gedoe met de apps van de Pixel Watch 3 en Pixel Watch 4 die het mogelijk moeten maken om huidtemperatuur en bloedzuurstofgehalte te meten. De problemen kwamen aan het licht in de week dat Google net een nieuwe wearable uitbracht. Geen handige timing.
Nu lijkt er opnieuw iets mis te zijn met de twee nieuwste Pixel-horloges van Google. Gisteren merkte 9to5Google op dat de Find My Phone-app op de horloges helemaal niet bleek te werken. Na het openen van de app op het horloge crashte deze simpelweg direct, waarna je als gebruiker terug werd gestuurd naar de wijzerplaat van je horloge.
ECG-app op Pixel Watch 4 doet het niet
Inmiddels is dat probleem opgelost, schrijft de techwebsite. Google zou een onderliggend softwareprobleem gefixt hebben, waardoor de app weer werkt en ook Find My Phone weer te gebruiken is vanuit het bedieningspaneel op de beide horloges. Wel zo fijn als je je telefoon verloren bent en je die wilde terugvinden via je gekoppelde horloge.
Maar er is nog wel een ander probleem. De ECG-app waarmee je een hartfilmpje kunt maken werkt namelijk óók niet. Open je de app dan krijgen gebruikers een melding te zien dat er een probleem is en het opnieuw moeten proberen. Maar dat lukt dus niet. In dit geval zijn alleen mensen met een Google Pixel Watch 4 getroffen. Op de Pixel Watch 3 werkt de app wel.
Niet duidelijk waardoor problemen ontstaan zijn
9to5Google schrijft dat het niet duidelijk is hoe de problemen met beide apps zijn ontstaan. Aan een recente update lijkt het niet te liggen, want de laatste grote update voor de horloges was in maart 2026 en de ECG-app heeft ook al lang geen nieuwe versie gehad. De problemen zijn pas de laatste paar dagen aan het licht gekomen. Google heeft er ook nog niks over gemeld.
Waarschijnlijk zal Google net als bij Find My Phone ook snel met een oplossing komen voor de problemen met de ECG-app. Dus als gebruiker hoef je je waarschijnlijk niet druk te maken. Het is maar de vraag of het voor veel gebruikers uitmaakt dat de ECG-app het een aantal dagen niet doet. Toch is het bijzonder dat zulke functies ineens niet werken, zeker gezien het feit dat de Pixel-horloges niet de goedkoopste zijn.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.want.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F05%2Fkarollyne-videira-hubert-BaQsbDu8Oso-unsplash.jpg)