Trump-regering wil niet dat Apple Chinese geheugenchips koopt
Geheugenchips zijn peperduur geworden en dat heeft alles met kunstmatige intelligentie te maken. Omdat we allemaal massaal AI-chatbots en andere systemen met kunstmatige intelligentie zijn gaan gebruiken, zijn er veel datacenters gebouwd. Die datacenters zijn nodig om al het rekenwerk uit te voeren achter alle AI-systemen.
Maar die datacenters hebben een groot nadeel. Er is namelijk veel werkgeheugen voor nodig. En omdat de vraag naar werkgeheugen daardoor explosief is toegenomen, is ook de prijs flink gestegen. Dat merken we allemaal in onze portemonnee als we techproducten afrekenen. Veel producenten hebben namelijk hun prijzen moeten verhogen, omdat ook zij tegen hogere prijzen geheugen moeten kopen.
Regering wil niet dat Apple Chinese chips koopt
Apple heeft ook met dat probleem te maken en heeft daarom al meerdere producten duurder gemaakt. Het bedrijf is hard aan het zoeken naar een oplossing en denkt er daarom over na om geheugen in te gaan kopen bij Chinese bedrijven. De Amerikaanse overheid steekt daar nu alleen een stokje voor.
The Wall Street Journal meldt namelijk dat de Trump-regering Apple heeft opgeroepen om geen werkgeheugen in te kopen bij Chinese producenten. De angst bestaat dat Chinese bedrijven via deals met Apple toegang kunnen krijgen tot technologische kennis die de Amerikanen liever voor zichzelf houden.
Niet duidelijk of Apple deals doorzet
Apple zou nadenken over samenwerkingen met de Chinese bedrijven CXMT en YMTC. Die producenten worden door de Amerikaanse regering gezien als militaire bedrijven vanwege hun nauwe banden met de Chinese overheid, schrijft 9to5Mac. Omdat Apple vaak aangepaste geheugenchips nodig heeft die specifiek zijn gemaakt voor apparaten van het bedrijf, zou het gevoelige informatie moeten delen. Daarvoor heeft het bedrijf toestemming nodig van de Amerikaanse regering.
Als Apple standaardchips zou inkopen bij een van de bedrijven, is die toestemming niet nodig. Het kan daarom zo zijn dat het bedrijf er alsnog voor kiest om in zee te gaan met de Chinese geheugenproducenten. Of dat gebeurt, is afwachten.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.want.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F08%2Fyudhajit-ghosh-WGFQscKlxgQ-unsplash.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.want.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F07%2FJoost-ter-Bogt-WANT-1.jpeg)