Softwarefout legt honderden Philips-tv’s lam: dit moet je weten

Televisies Ramon Mens 14 jul 2025
Leestijd: 1 minuut

Alleen handmatig te fiksen.

Een recente firmware-update voor Philips-tv’s heeft voor flinke problemen gezorgd. In Europa zijn ongeveer 700 toestellen compleet onbruikbaar geworden, oftewel: ge-brickt.

De boosdoener is een fout in de software-update die bedoeld was voor bepaalde modellen uit 2019 en 2020.

Tv crasht na het opstarten

Gebruikers melden dat hun televisie na het inschakelen blijft hangen op het Philips-logo en daarna vanzelf weer uitgaat. In sommige gevallen komt er zelfs helemaal geen beeld meer. De klachten verschenen onder andere op het Duitse blog Toengel, waar meerdere mensen zich meldden.

Wat ging er mis?

Volgens fabrikant TP Vision, die Philips-tv’s produceert, is de fout ontstaan doordat onderdelen van Android R zijn blijven hangen na de update naar Android S. Een gedetailleerde technische uitleg blijft vooralsnog uit, maar het probleem lijkt beperkt tot modellen met een typenummer dat eindigt op een 4 of een 5.

Oplossing via USB-stick

TP Vision laat weten dat er een fix beschikbaar is. Gebruikers moeten hiervoor een USB 2.0-stick van 4GB tot 32GB gebruiken. De oplossing is alleen handmatig toe te passen: stroom loshalen terwijl de tv aan staat, alle accessoires verwijderen en de USB-stick met een speciaal bestand inpluggen. Dat bestand is te krijgen via retailers of de Philips-klantenservice.

Zodra de tv weer wordt aangezet, start automatisch het herstelproces. Daarna moet het toestel opnieuw worden ingesteld.

Foutje gezien? Mail ons. Wij zijn je dankbaar.

Het beste wat tech en culture te bieden heeft 🚀

De laatste ontwikkelingen iedere vrijdag in je mailbox? WANT houdt je op de hoogte!

Onderwerpen