VodafoneZiggo in de lift: minder internetklanten gaan weg

Tech Joost ter Bogt Vandaag
Leestijd: 2 minuten

De afgelopen jaren verloor VodafoneZiggo veel klanten die een internetabonnement hadden bij de provider. De komst van glasvezelnetwerken en bijbehorende abonnementen bij andere providers zorgde ervoor dat consumenten massaal overstapten. VodafoneZiggo heeft zo’n netwerk zelf niet.

Daarnaast verhoogde het bedrijf meermaals de prijzen, waar klanten ook niet blij mee waren. Het bedrijf werd gedwongen tot een andere koers, zo schreef NU.nl vorig jaar nog. Deel van die andere koers is het verhogen van internetsnelheid en het belonen van klanten die blijven, in plaats van ze op te zadelen met hogere abonnementskosten.

Nieuwe koers VodafoneZiggo lijkt te werken

Die koers lijkt te werken, want steeds minder mensen zeggen hun internetabonnement van VodafoneZiggo op, bleek tijdens het bekendmaken van de bedrijfscijfers van het eerste kwartaal. Voor het vierde kwartaal op rij wist het bedrijf meer klanten te behouden. Daarnaast verkocht het ook meer internetabonnementen aan nieuwe klanten. In totaal vertrokken 8.500 internetklanten. In het eerste kwartaal van vorig jaar ging het nog om zo’n 30.000 klanten.

Daarnaast wist VodafoneZiggo ook het aantal mensen met een mobiel abonnement bij het bedrijf te laten groeien. In het eerste kwartaal kwamen er 25.000 mobiele klanten bij, onder meer dankzij groei bij het merk hollandsnieuwe. Dat merk maakt deel uit van VodafoneZiggo, en biedt sinds kort ook internet en televisie aan via het netwerk van het moederbedrijf.

VodafoneZiggo lijkt de weg omhoog terug te hebben gevonden. Steeds minder mensen zeggen hun internetabonnement bij de provider op.
(Bron: Unsplash)

Minder omzet en minder winst

Cfo Ritchy Drost is optimistisch: “Het kost tijd en we zijn er nog niet, maar we zijn ervan overtuigd dat we dit tempo vast kunnen houden en dat we hiermee dit jaar nog een turnaround kunnen realiseren”, zo zegt hij in het persbericht.

In het eerste kwartaal van dit jaar zette VodafoneZiggo 982 miljoen euro om. Dat is minder dan in hetzelfde kwartaal vorig jaar, 1,8 procent om precies te zijn. De operationele winst was 412 miljoen euro. De winst daalde ook ten opzichte van vorig jaar, maar dat zegt het bedrijf verwacht te hebben in verband met extra investeringen die het gedaan heeft.

Ziggo moet illegale muzieksites blokkeren: dit betekent het voor Nederlandse gebruikers

Foutje gezien? Mail ons. Wij zijn je dankbaar.

Het beste wat tech en culture te bieden heeft 🚀

De laatste ontwikkelingen iedere vrijdag in je mailbox? WANT houdt je op de hoogte!

Onderwerpen