Yamaha’s nieuwste soundbar is extreem in werkelijk alles
Yamaha heeft zijn nieuwe soundbar gepresenteerd. Dit model heeft een aantal zeer opvallende eigenschappen.
Wie denkt dat een Sonos-soundbar duur is, heeft de nieuwste van Yamaha nog niet gezien. Deze heeft een prijs van ongeveer 2.800 euro. Voor dat geld krijg je echter wel een aantal extreme functies.
De Yamaha True X Surround 90A is het echte vlaggenschip van het merk. Deze heeft een aantal drivers waar je u tegen zegt.
Yamaha’s nieuwste Soundbar is indrukwekkend
De Yamaha True X Surround 90A mag je met recht een vlaggenschip noemen. Dit is de opvolger van de True X 40- en 50-modellen. Het heeft dezelfde technologie van de YSP-1-soundbar om geluid nog beter te verdelen.
In deze soundbar zitten maar liefst twaalf speakers die omhoog gericht zijn. Daarnaast zijn er zes speakers speciaal voor de hoogtekanalen. Volgens het merk moeten deze het resultaat kunnen evenaren van echte plafondluidsprekers.
En twaalf is een bizar getal, aangezien de meeste soundbars maar vier tot en met zes speakers gebruiken voor Dolby Atmos. Yamaha gaat dus voor het dubbele, wat een echt bioscoopeffect kan geven.
Deze speakers zijn gekoppeld aan ovale drivers, waardoor ze krachtigere audio kunnen leveren zonder dat de soundbar groter hoeft te zijn. Vier daarvan kunnen alle frequenties bereiken. Deze zijn ook goed verdeeld zodat je overal het geluid kunt ervaren.
Nog meer vernieuwingen
Maar naast de soundbar heeft ook de bijgevoegde subwoofer een vernieuwing gekregen. Uiteraard is Yamaha’s gepatenteerde symmetrische flareport behouden en is er een interne plaat aanwezig om de luchtstroom te regelen om zo trillingen en bewegingen van de luidspreker te verminderen. Hierdoor wordt extra poortgeluid tot 20 dB verminderd. Iets wat de buren waarschijnlijk blij zal maken.
Daarnaast is dit ook de eerste Yamaha-soundbar met AI. Deze zit verwerkt in de receivers en moet het geluid verbeteren. Maar er zitten nog meer softwarekunstjes in deze soundbar. Zo beschikt deze ook over het MusicCast-netwerksysteem en multiroom-audio. Het systeem is tevens compatibel met Apple AirPlay. Yamaha heeft dus goed naar Sonos gekeken.
Op papier lijkt het dus een geweldige soundbar met heel indrukwekkende specias, maar de prijs is zoals je wellicht verwacht dan ook vrij extreem. Waarschijnlijk zal dit exemplaar rond de 2.900 euro kosten, waardoor deze bijvoorbeeld bijna drie keer zo duur is als de Sonos Arc Ultra.
Deze Dolby Atmos-soundbar verandert je thuisbioscoop voorgoed
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.want.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F08%2FYamaha-Soundbar-1.jpg)