JBL onthult veel nieuwe oortjes, koptelefoons, speakers en.. mini-microfoons?
JBL is al jaren een van de meest populaire audiomerken. Geen verrassing, want ze hebben een breed scala aan producten met verschillende prijzen. De goedkoopste oortjes zijn vaak pas goed als je bij JBL begint. Maar dit keer breidt het merk zich niet alleen uit met nieuwe versies, maar ook een nieuw product.
JBL komt met kleine microfoons
Je ziet ze eigenlijk overal: van die kleine microfoontjes die je vasthoudt of aan je borst vastzet. Zelfs wij bij WANT gebruiken ze voor onze video’s en interviews. Maar vaak kom je met zulke dingen heel snel uit op peperdure versies van DJI. De JBL EasySing Mic Mini is het antwoord op dat probleem. De compacte draadloze microfoon heeft een EQ in de bijbehorende app en een volumedraaiknop op het apparaatje zelf.
Vooral interessant is de mogelijkheid om de bijgeleverde USB-C dongle in een compatibele JBL-speaker te stoppen zodat je de longen uit je lijf kan zingen. Nog mooier is de Voice Removal feature in JBL-speakers, waarbij je praktisch elk nummer kan omtoveren naar een karaoke-versie. De microfoon gaat 6 uur mee op een lading en nog eens 6 uur met de oplaadcase. Met een adviesprijs van 149,99 euro heb je toch een behoorlijk multifunctioneel setje waar je van alles mee kan doen.
Nieuwe koptelefoons
Op luistergebied heeft JBL twee nieuwe koptelefoons uit de doeken gedaan. De eerste is de JBL Live 780NC, heeft noise cancelling en is een over-ear model. De 680NC is daarentegen een on-ear model, maar heeft ook noise cancelling. Beide modellen hebben nieuwe dynamische drivers van 40mm die zorgen voor een helderder en dieper geluid. De modellen bieden ook ondersteuning voor LDAC, wat ideaal is voor de muziekskwaliteit.
De koptelefoons zijn bedoeld om de hele dag mee te gaan. Als we JBL mogen geloven, gaat dat ook zeker lukken want beide modellen hebben op papier een batterijduur van 50 uur met ANC aan. Zet je die uit? Dan tik je de 80 uur aan. Een fors verschil dus, maar met de zes microfoons die in de 780NC zitten en de vier microfoons van de 680NC is dat ook geen verrassing. Ondanks het luxe design, met metalen scharnieren en premium zachte materialen, kosten ze nog niet eens zo heel veel. De JBL Live 780NC gaat voor 179,99 euro over de toonbank en de 680NC voor 149,99 euro.
Dikke speakers van JBL
Dan zijn er nog nieuwe dikke speakers van JBL onthuld. Ze heten op papier eerder PartyBox, maar dikke speaker dekt de lading beter. De bekende modellen zijn nu vernieuwd met de JBL PartyBox 130 en PartyBox 330. Volgens JBL hebben ze een nog diepere bass zonder de heldere tonen naar achteren te duwen door nieuwe tweeters en woofers. En ook deze speakers hebben nu AI die ervoor zorgt dat je muziek altijd het beste klinkt door een Smart EQ-modus.
De PartyBox 330 is de grote jongen en heeft zo’n 280W aan kracht. De luistertijd zit op zo’n 18 uur, wat best veel is voor de output. De grote versie komt dan ook met wieltjes en een uitschuifbare handgreep zodat je ‘m zo het vliegveld in kan rollen. Daarnaast zijn er twee aansluitingen aanwezig voor bijvoorbeeld microfoons. Zijn kleinere broertje, de PartyBox 130, heeft een vermogen van 200W en gaat zo’n 15 uur mee op een lading. Deze heeft geen wieltjes, maar grote jongens kunnen best wel wat grote speakers tillen, toch? De PartyBox 130 kost 399,99 euro en komt deze maand uit terwijl de PartyBox 330 in juli verschijnt voor 599,99 euro.
Een slim doosje voor JBL oortjes
JBL komt ook met de nieuwe Live 4-serie oortjes. Ze moeten zoals altijd weer beter klinken, maar ze zijn vooral slimmer geworden. Op het oplaaddoosje zit namelijk een nog groter scherm dan zijn voorgangers met nieuwe functies. Het draait op een nieuw JBL Smart OS 3.0-besturingssysteem en gebruikers kunnen er ook meldingen mee checken.
JBL heeft ook de belkwaliteit verbeterd met behulp van de 6 aanwezige microfoons. Daarnaast gebruikt het een AI-algoritme om te bepalen wat achtergrondgeluid is en wat jouw stem is, zodat het eerder genoemde weg gefilterd wordt. Dat noemt JBL Perfect Call 2.0, maar of het ook echt goed werkt, moeten we nog zien.
De JBL Live 4-serie bestaat zoals gewoonlijk uit drie varianten: Flex, Beam en Buds. De Live Flex 4 doen vooral denken aan AirPods, waarbij je wel een steeltje hebt, maar geen siliconen tip ter afsluiting. Zoek je juist wel naar een siliconen afsluiting? Dan kom je bij de Live Buds 4 uit. En als je niet een steeltje uit je oren wil hebben steken, dan wordt het de JBL Live Beam 4. Alle drie de varianten zijn vanaf mei beschikbaar en kosten 199,99 euro per stuk.
Favoriete gadgets van de redactie
Bij WANT praten we alleen maar over tech, maar wat zijn nou echt de favoriete gadgets van de redactie? Dit zijn onze zes favorieten die we je absoluut aanraden.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.want.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F05%2FwYhqJNsdqzjEoS2AeifVsc-970-80.jpg.png)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.want.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F05%2FGL4gwLrECdKusNZJNwrN5d-970-80.jpg.png)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.want.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F05%2FCPNhTvDX62LmSjU4BFt8wc-970-80.jpg.png)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.want.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F05%2FboQdf5DKe6aUU2NdZuDKfD-970-80.png.webp)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.want.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F05%2FzxFiESSa2eRZQSXA2vhNfD-970-80.png.webp)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.want.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F05%2F6kwdbDznGoTmyfr9Lj6gMo-970-80.jpg.png)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.want.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F05%2FUJY4Riqnm6s8nnt5kgnEEH-970-80.jpg.webp)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.want.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F05%2FtuNcBDyQVpokHGLyyNuXbG-970-80.png.webp)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.want.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F05%2FbxYHynDA4awuviyMW5FhDH-970-80.jpg.webp)