Toyota onthult autostoel als bureaustoel voor 3.000 euro
Stel je voor: je bent een autofabrikant en je wil een bureaustoel of gamingstoel verkopen. Je zou een hele mooie stoel kunnen ontwerpen die ergonomisch is. Of je zet gewoon de stoel van een van je auto’s op wat wielen en vraagt er omgerekend 3.000 euro voor. Dat is dus wat Toyota heeft gedaan en wij snappen het nog steeds niet.
Toyota zet autostoel op wielen
Het idee van Toyota is eigenlijk vrij simpel. Zet een autostoel op een stel wielen en plak er een enorm prijskaartje van 3.000 euro op. Waarom zoveel geld? Nou, dat weten wij ook niet. Zelfs de bureaustoelen die als de beste op de wereld gezien worden, van Herman Miller, kosten nog vaak geen 2.000 euro. De stoelen komen vanuit de Crown-lijn van Toyota, en dat zijn heerlijk zittende stoelen. Maar zit het ook 3.000 euro-lekker?
Je vraagt je natuurlijk af waar dit enorme bedrag vandaan komt. Volgens Toyota wil het bedrijf met deze stoel het comfort van de Crown-auto’s naar het kantoor brengen. Dat geloven we dan ook meteen, want het is echt een unit op wielen. De stoel komt in twee versies, die de unieke namen Sport en Sporty hebben. Het verschil zit ‘m daarbij vooral in de stoelen zelf, die een iets andere vorm hebben.
Kan ‘ie dan ook zelf rijden?
Afgezien van ultiem comfort, kunnen we weinig dingen aanwijzen die de prijs rechtvaardigen. De stoelen worden in auto’s elektrisch bestuurd en dat wilde Toyota graag zo houden voor de stoelen. Ze komen met een oplaadbare powerbank die onder andere de stoel bestuurt. Alles kan dus elektrisch afgesteld worden, maar dat is niet de enige reden dat de stoel stroom nodig heeft.
Toyota heeft namelijk ook de verwarming en ventilatie in de stoelen bewaard. Tijdens de winter kun je rekenen op een lekkere warme kont, terwijl deze tijdens de warmere dagen juist een lekker briesje krijgt. Wie goed oplet ziet ook dat het gordelslot ook behouden is. Dat is niet alleen voor de looks. Het gordelslot heeft namelijk ook een usb-c-poort waarmee je je telefoon kunt opladen. Kortom: die powerbank moet vaak opgeladen worden als je van alle functies gebruikmaakt. Het is een bijzonder ding, maar we snappen heel goed waarom er maar 70 van gemaakt worden.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.want.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F04%2FToyota-crown.jpg)