WhatsApp maakt een einde aan Tikkie met deze geweldige nieuwe functie
Sinds de komst van Tikkie zijn betaalverzoeken makkelijker dan ooit gemaakt. Vrijwel iedereen gebruikt het concept van een betaalverzoek. Je maakt ‘m aan in een app naar keuze en deelt vervolgens de link via WhatsApp. Maar in de toekomst ga je helemaal geen Tikkie of andere app nodig hebben, omdat WhatsApp werkt aan een eigen betaalfunctie.
WhatsApp integreert bankovermakingen
In een nieuwe, vroege versie van WhatsApp zijn duidelijke bewijzen gevonden van een aankomende betaalfunctie. Gebruikers kunnen hun bank verbinden met WhatsApp om zo gemakkelijk betalingen uit te voeren of te verzoeken zonder de app ooit te hoeven verlaten. In de beelden van WABetaInfo valt te zien hoe Nederland al een optie is bij het instellen van betalingen. Dat de functie dus in Nederland beschikbaar komt, is zeer waarschijnlijk.
In de instellingen kun je zien hoe gebruikers een pas kunnen toevoegen, alsmede een bezorgadres. WhatsApp wil hiermee ook bedrijven die actief zijn via WhatsApp een handje helpen door gemakkelijk producten aan te kunnen schaffen binnen de app. Bovenin de instellingen is een “Betaal contactpersoon”-knop te zien, waarmee gebruikers straks iemand uit hun lijst kunnen selecteren om de biertjes van Lowlands terug te kunnen betalen.
Mogelijk maakt WhatsApp de functie toegankelijker door ook een betaaloptie toe te voegen in het overzicht van het profiel van je contacten. Vooralsnog is de optie alleen nog in de instellingen te zoeken en dat kost nogal wat kliks. Maar WhatsApp werkt ook aan de mogelijkheid om de menubalk onderin je app naar wens aan te passen. Mogelijk kun je straks daar ook de betaalsectie in zetten. Het is nog niet duidelijk wanneer betalingen beschikbaar worden.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.want.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F08%2FWA_WHATSAPP_NEW_PAYMENTS_SETTINGS_FEATURE_IOS.webp)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.want.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F03%2FRuan-Moleman.jpeg)