KPN en defensie gaan eigen cloudnetwerk bouwen
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.want.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F03%2FKPN.jpg)
Defensie heeft gevoelige documenten in huis en dus is het belangrijk om deze veilig op te slaan. Het gaat met KPN nu een clouddienst bouwen.
Overheidsdocumenten zijn vaak geheim, maar vooral bij defensie moeten deze echt goed beschermd zijn. Als die opgeslagen worden in de cloud, moet de beveiliging helemaal in orde zijn. Defensie gaat daarom samenwerken met KPN en Thales.
Het doel is om een eigen clouddienst te bouwen. Het grote doel is om hierbij onafhankelijk te worden van grote Amerikaanse techbedrijven zoals Amazon, Microsoft en Google.
KPN en Thales maken een couddienst voor defensie
Defensie heeft met KPN en Thales afgesproken om samen een clouddienst te gaan maken. Wat deze dienst precies moet bevatten, is nog onbekend. Deze is speciaal bedoeld voor de krijgsmacht.
Defensie is altijd vrij terughoudend geweest met cloudopslag. Het keek van project tot project of het handig was om informatie online op te slaan, maar bij sommige projecten wilde het geen risico nemen. Toch is het doel om steeds meer in de cloud te doen, maar dan moet die wel goed beschermd zijn.
Een eigen cloudnetwerk is daarvoor wellicht de beste oplossing. Op dit moment gebruikt defensie Google, Amazon en Microsoft. Dit zijn allemaal Amerikaanse bedrijven en dat is toch lastig als het over gevoelige onderwerpen gaat. Vooral de koers van Donald Trump kan vraagtekens oproepen.
Hoe defensie de clouddienst wil inrichten, is nog onbekend. Daarnaast is het ook onbekend of andere overheidsdiensten of zelfs landen gebruik mogen maken van deze clouddienst.
Waarom kiest defensie voor deze aanbieders?
Dat defensie voor Thales en KPN kiest, is vrij logisch. KPN is het grootste telecom- en internetbedrijf in Nederland. Thales is wellicht wat onbekender, maar het Franse bedrijf heeft een goede reputatie. Het maakt al radar- en infraroodapparatuur en vuurgeleidingssystemen voor de krijgsmacht. Daarnaast is het ook gespecialiseerd in cybersecurity.
Welke rollen de bedrijven precies krijgen, is nog onbekend. Het ligt echter in de verwachting dat Thales zorgt voor de inrichting en beveiliging en KPN het netwerk moet verzorgen.
KPN-klanten met Samsung kunnen aan de slag met nieuwe unieke functie