Nothing Headphone (1) straalt van binnen én buiten (review)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.want.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F07%2Fnothing_headphones_1_1.png)
Vijf jaar geleden kwam het nieuwe merk Nothing de markt op met de Phone (1). Inmiddels vond het design-gecentreerde bedrijf het tijd voor een koptelefoon.
Om de Headphone (1) écht goed te begrijpen moet je een beetje begrijpen wie Nothing is en wat het doen. De eerste telefoon gooide hoge ogen door de doorzichtige achterkant. Daardoor kon je niet alleen wat meer van de telefoon zien, maar kreeg je ook een aantal ledlampjes voor notificaties en andere functies. Nothing maakte duidelijk dat het iets werkelijk unieks neer wilde zetten en dat idee bleef hangen bij de volgende producten.
Zo begint Nothing steeds sterker een eigen identiteit door te voeren in zowel hardware als software. Inmiddels zijn er meerdere smartphones op de markt en markeert de Nothing Phone (3) het allereerste vlaggenschip van het Britse bedrijf. Wanneer je een merk als Nothing een koptelefoon laat maken, dan kan je rekenen op een apart ontwerp. En ja, de Nothing Headphone (1) is zo’n beetje precies wat je verwacht van de opkomende fabrikant.
Een polariserende koptelefoon
De Headphone (1) bestaat uit twee opvallend verschillende vormen. Daar waar andere koptelefoon-makers vaak voor een meer uniform ontwerp gaan, bestaat de koptelefoon van Nothing uit verschillende delen. Opvallend is het – natuurlijk doorzichtige – pilvormige buitenstuk. Weg van dat het heel erg Nothing is, lijkt het verder geen functie te hebben. Dat wil niet zeggen dat het waardeloos is, want de cassette-achtige look gaat ongetwijfeld reacties opleveren.
Dit doorzichtige plastic zit vast op een iets rechthoekigere, aluminium body. De matte afwerking met de rechte randen doen soms een beetje denken aan een smartphone. Het voelt behoorlijk premium aan, ondanks dat het aluminium wel degelijk wat gewicht toevoegt aan de koptelefoon. De Headphones lijken met dit verschil in vormen en materialen eigenlijk op geen andere koptelefoon.
In hakken lopen
De Nothing Headphone (1) zit aanvankelijk erg lekker. De leren kussentjes passen goed om mijn oren en hebben eigenlijk nooit beknellend gevoeld. De headset is in grootte afstelbaar via de hoofdband, die overigens ook bedekt is met een rubberachtig materiaal. Hier liep ik eigenlijk tegen de twee grootste minpunten van de koptelefoon aan. Allereerst is het leer iets te goed in het vasthouden van warmte. Vooral met dit warme weer werd de koptelefoon simpelweg te warm om comfortabel te dragen.
Ten tweede neigt de Headphone (1) naar hetzelfde probleem als de peperdure Airpods Max van Apple. Ook die headset maakt gebruik van meer premium, metalen materialen, wat het gewicht omhoog schroeft. Met 329 gram komt de koptelefoon van Nothing dichter in de buurt bij de Airpods Max van 384 gram. Beide een groot verschil van de 250 gram van de huidige koptelefoon-koning, de Sony XM6. Hoewel de Nothing Headphone (1) erg fijn en stijlvol is om te dragen, is de combinatie van iets meer druk op je hoofd en behoorlijk warme oren vrij pittig.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.want.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F07%2Fnothing_headphones_1_5.png)
Geluidskwaliteit om over naar huis te schrijven
Waar de Headphone (1) kleine steken laat vallen in comfort, maken ze driedubbel goed met de geluidskwaliteit. De koptelefoon heeft fantastische geluidskwaliteit voor elke muziekgenre. Uit de doos klinkt de headset eigenlijk verrassend goed. Zelfs zonder te pielen met de equalizer heb je topkwaliteit in je oren. Voor de echte bas-verslaafden heeft Nothing een optionele booster die de bas op een opvallend natuurlijke manier omhoog krikt, zonder de kwaliteit van het geluid ten onder te doen.
De koptelefoon heeft ook ingebouwde spatial audio, waardoor het geluid iets ruimtelijker om je heen wordt geplaatst. In de praktijk werkt het, maar hiervoor lever je wel in op je eigen EQ. Bovendien moet je gedag zeggen tegen de eerder genoemde bass booster. De headset kan ook de beweging van je hoofd volgen. Door dit te tracken kan het de bron van je muziek van één kant laten gaan. Net zoals bij andere koptelefoons heb ik het nut er in de praktijk nooit van ingezien. De kwaliteit is wat minder en de behoefte om het geluid van een bepaalde richting te laten komen is er voor mij gewoon niet.
De wereld afsluiten of in topkwaliteit toelaten
Met een koptelefoon in deze prijsklasse mag je zeker goede Active Noise Cancelling (ANC) verwachten. De bekende techniek om geluid van de buitenwereld weg te filteren is inmiddels onmisbaar voor de meeste mensen. Gelukkig stelt de Headphone (1) absoluut niet teleur. In de meeste gevallen weet de koptelefoon praktisch al het geluid weg te filteren. Het is niet zo waterdicht als een Sony XM6, maar die kost dan ook honderd euro meer.
Waar de Nothing Headphone (1) wel bijzonder goed in zijn, is de transparantiemodus. Deze modus maakt gebruik van 4 aanwezige microfoons om het geluid van de buitenwereld juist op te nemen en door te drukken naar je oren. Daar waar sommige koptelefoons (of oortjes) nog wel eens digitaal klinken, alsof je naar een opname luistert, klinkt de Headphone (1) juist ontzettend natuurlijk. Als het niet aan de warme oorstukken en het gewicht lag, kun je makkelijk vergeten dat je de headset ophebt in transparantiemodus.
De Nothing-ervaring
Nothing probeert sinds hun geboorte al een beetje de Apple van de Android-kant te worden. Door veel aandacht in de kleine details te stoppen winnen ze langzaam steeds meer terrein. De Headphone (1) heeft dan ook een aantal geinige dingen die het nèt weer iets anders maken dan de standaard koptelefoon. Denk aan de besturing die volledig via twee knoppen verloopt. Eén knop kan alleen links of rechts geduwd worden voor vooruit of terugspoelen. De andere kan beide gedraaid worden voor precieze volume-besturing, maar is ook een knop an sich en kan ingedrukt worden voor spelen/pauzeren. Dezelfde knop fungeert ook als een wissel tussen ANC en transparantiemodus, als je deze ingedrukt houdt.
Die knoppen worden iets unieker door de bijbehorende geluiden die Nothing heeft gemaakt. Het starten van ANC geeft een geluid dat lijkt alsof er letterlijk geluid wordt weggezogen. Terwijl de transparantiemodus een soort diepe uitademing geeft, voordat je de buitenwereld hoort. De draaiknop voor de volume wordt bijgestaan door een fijn, tikkend geluid en ook het aanzetten van de koptelefoon gaat gepaard met een geluid dat je niet eerder hebt gehoord. Het zijn erg kleine dingen die je snel voor lief neemt, maar het helpt enorm bij de complete ervaring. Je vergeet nooit dat je een unieke koptelefoon op hebt.
Met een Nothing-telefoon krijg je, net zoals bij Apple, nét weer die extra features. Aan de zijkant zit namelijk nog een knop die met normale Android-telefoons alleen gebruikt kan worden om je digitale assistent zoals Gemini op te roepen. Met een Nothing-telefoon kan je die knop ingedrukt houden om een stem-notitie te maken. Deze wordt dan automatisch opgeslagen in het juiste mapje én voorzien van een text-versie in de Nothing Essentials app. Nothing werkt duidelijk toe naar een ecosysteem waar snel dingen opslaan een groot onderdeel van gaat worden. Als je het mij vraagt voelt het als een visie die in de toekomst veel normaler gaat worden.
Een serieuze concurrentie
Nothing is duidelijk erg serieus over hun koptelefoon. Met een prijskaartje van 299 euro valt het in een duurder segment. Toch schijnt Nothings streefdoel voor ‘bang for your buck’ zeker door het prijskaartje heen. De Headphone (1) het eigenlijk op weinig fronten steken vallen. De geluidskwaliteit is top. De ANC en transparantiemodus werken fantastisch en zelfs de batterij is met ANC aan niet leeg te krijgen. Gemiddeld verlies je 5% batterij bij meer dan een uur luistertijd.
De vraag is alleen voor wie dit is. Als je het ontwerp niks vindt, dan kan het geluid en het comfort je misschien overhalen. Dat is als je het comfortabel genoeg vindt om een relatief warme koptelefoon op te zetten die door het ontwerp wat meer weegt. Misschien hadden ze de koptelefoon beter in de winter kunnen uitbrengen. Maar 399 euro betalen voor een Sony XM6 is een flinke stap verder. Voor mensen die nét iets minder kwijt kunnen, is de Headphones (1) serieuze competitie.
Je kunt binnenkort mogelijk naar Android-telefoons Airdroppen, zo zit het
Headphone (1)
Nothing
Pluspunten
- Uniek design
- Aandacht voor details
- Geluid
- ANC en transparantiemodus
- Batterijduur
Minpunten
- Erg warm in de zomertijd
- Ietwat zwaar
Met de Headphone (1) brengt Nothing een verrassend goede koptelefoon op de markt. De uitstekende geluidskwaliteit gepaard met de goede ANC en transparantiemodus zorgen voor een topervaring. Een ervaring die alleen maar meer Nothing wordt door de aandacht aan de kleine details.